Let’s dance!

 

Taniec, muzyka, radość, emocje! Tak! To jest to, co Baranki lubią najbardziej 😉

Kocham fotografować ludzi tańczących, w ruchu, pochłoniętych całkowicie swoją pasją. Dlaczego? Bo kiedy zaczyna grać muzyka, kiedy tancerze robią pierwsze gesty i kroki dzieje się coś magicznego. Rozpoczyna się spektakl nie tylko muzyczny, czy choreograficzny, ale (co mnie ujmuje najbardziej) następuje prawdziwy pokaz najróżniejszych emocji. Jako Obserwator czerpię niesłychaną przyjemność z śledzenia tych wszystkich min, póz i grymasów. Tych nieśmiałych uśmiechów wymienianych między nieznającymi się partnerami, tych głośnych wybuchów szczerego śmiechu, gdy ktoś komuś nadepnie na stopę, tego ogromnego skupienia wypisanego na twarzach walczących o medal par, tych zalotnych spojrzeń, tego zdziwienia, tej radości…

Każdy taniec jest inny, ba, każdy tancerz tańczy inaczej, nawet jeśli tańczą ten sam układ. Bo każdym kierują inne emocje, każdego cechuje inne doświadczenie, inne umiejętności, inna wrażliwość. Jedno natomiast jest zawsze takie samo: pięknie się na to wszystko patrzy.

Jeśli tylko mam okazję i się nie zapomnę głupio wpatrzona w wirujących dookoła mnie ludzi, staram się nacisnąć migawkę na czas i zatrzymać choć ułamek tego, co dzieje się między tańczącymi.

Zdjęcia, które pokazuję w tym poście to taki misz-masz dwóch zdecydowanie odmiennych stylów tanecznych. Mamy trochę retro swingu, radosnego, lekkiego i bardzo przyjemnego do oglądania. Zdjęcia te miałam okazję zrobić podczas jednej z edycji festiwalu Swingera w Krakowie. Dziękować Niebiosom za takich tancerzy – nie dość, że tak płynnie się poruszających, to jeszcze takich ładnych! 🙂

Druga partia – to już zupełnie coś innego. To mistrzostwa tańca towarzyskiego, na których miałam okazję być. Tutaj to już pełna powaga, skupienie, rywalizacja, ogromna chęć wygranej, ale jednocześnie klasa, niesłychana precyzja, wdzięk i prawdziwe show. Do tego te piórka, koraliki, diamenty, błyskotki, makijaż sceniczny, och, tak!

Koniec gadania! Puszczamy głośno „Puttin’ On the Ritz” w wykonaniu Robbiego Williamsa i lecimy 😉

Let’s dance…!

26

24

23

2

25

28

1

5

4

3

16

22

7

6

10

14

9

11

12

15

13

29

30

31

32

33

34

35

36

66

37

38

46

39

47

43

45

41

48

42

49

53

52

59

57

56

61

58

50

60

51

64

62

65

63

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close